O Luhačovicích

Krásné, malebné a léčivé v každé roční době…

Luhačovice se nacházejí ve Zlínském kraji, 16 km jihovýchodně od Zlína na říčce Šťávnice. Luhačovice jsou v dnešní době největší moravské moderní lázně. Využívají přírodních léčivých zdrojů, příznivých klimatických podmínek ke kvalitní komplexní lékařské péči o pacienty s onemocněním dýchacího ústrojí, trávicího ústrojí, nemocí z poruch látkové výměny a poruchy pohybového aparátu. Odkaz na oficiální stránky Luhačovic www.luhacovice.cz.

Luhačovice Vás okouzlí rozmanitou architekturoukrásným okolím a všudypřítomnou zelení.

Lázeňské město leží v malebném údolí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Okolní příroda je panensky nedotčená a otevírá svou náruč každému, kdo do Luhačovic zavítá.

Luhačovice jsou jedinečné v každém ročním období.

Lázně Luhačovice mají více jak 300letou lázeňskou tradici. Jsou největšími lázněmi na Moravě a jedny z nejkrásnějších lázní v České republice. 

Luhačovickým lázním vtiskl neopakovatelnou tvář slovenský architekt Dušan Jurkovič. Nádhernou ukázku jeho umění představuje dnešní lázeňský hotel Jurkovičův dům. Atmosféru dotvářejí četné hotely a vily různých architektonických stylů, kolonáda a rozlehlý park.

Unikátní léčivé prameny činí z Luhačovic špičkové léčebné lázně v celoevropském měřítku. Nejznámějším léčivým pramenem je Vincentka. Její účinek z pramene je ovšem nenahraditelný.

Prameny obsahují vysoký obsah minerálních látek a jsou považovány za jedny z nejúčinnějších lázní v Evropě. Minerální prameny jsou bohaté na sodík, hořčík, draslík, vápník, železo, zinek, mangan, měď, hliník, jód, fluor, lithium, stříbro, baryum, bór, berylium, titan, nikl, stroncium.http://www.luhacovice.cz/24824-o-luhacovicich